GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 9359589
*
nr 935 9589
Kanna
keramik, Persien, antik, höjd: 19, 5
Kondition: lagning
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2015
kl 19:00:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 22:09:45
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antik iran iransk kanna keramik persien persisk
-
8294 Kanna
+ coupeglas, 15 delar, 1950-tal, färgade. Höjd: 10-28
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05
-
1019 Kopp med fat &..
Sevres + kanna Berlin. Höjd: 13-17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:46
-
8035 Tekanna
silver, Importstämplar, rokokostil. Höjd: 18 cm, v..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04
*
Kanna
Kondition: lagning
nr 935 9589
Kanna
keramik, Persien, antik, höjd: 19, 5
Kondition: lagning
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/1 22:09:45 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antik iran iransk kanna keramik persien persisk
-
8294 Kanna
+ coupeglas, 15 delar, 1950-tal, färgade. Höjd: 10-28
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05 -
1019 Kopp med fat &..
Sevres + kanna Berlin. Höjd: 13-17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:46 -
8035 Tekanna
silver, Importstämplar, rokokostil. Höjd: 18 cm, v..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04



